Tisová 87, 566 01 Vysoké Mýto

Mateřská škola Tisová
se sídlem 125
tel.: 465420309; email: TisMS@seznam.cz

1. června 2016 se naše škola již po šestnácté zúčastnila školympiády ve Vysokém Mýtě. I v letošním roce dosáhli žáci, kteří školu reprezentovali, vynikajících úspěchů. Domů jsme si přivezli 9 medailí. Naše - asi nejmenší zúčastněná škola - skončila na 4. místě za velkými školami z Vysokého Mýta a Chocně. Nejlépe si vedl žák druhého ročníku Ondřej Kurka, který získal celkem 5 medailí. Jsou mezi nimi medaile zlaté, stříbrné i bronzové. Žákyně druhého ročníku Veronika Mikulecká si vybojovala dvě medaile. Stejný počet medailí si přivezla domů Amélie Zemanová - žákyně 3. ročníku. Celkem naši školu letos reprezentovalo 10 žáků. Všem závodníkům patří obrovské poděkování. Jsme rádi, že sport dětem naší školy není cizí. Pevně doufáme, že k nyní už funkčnímu doskočišti ( po zhruba 10 letech) přibude třeba i kousek běžecké dráhy pro nácvik běhu na krátké vzdálenosti. Vždyť prostory pro sportování jsou v Tisové dostatečné. Zastupitelé obce a TJ Sokol Tisová by se přece mohli domluvit a pro děti - sportovce - běžeckou dráhu někde vybudovat.