Obec Tisová

Základní a Mateřská škola Tisová, okres Ústí nad Orlicí
Tisová 87, 566 01 Vysoké Mýto

Mateřská škola Tisová
se sídlem 125
tel.: 465420309; email: TisMS@seznam.cz

Mateřská škola Tisová, jako příspěvková organizace, je nedílnou součástí obce Tisová nedaleko hlavní silnice mezi Litomyšlí a Vysokým Mýtem. MŠ je sice školkou menšího typu, ale disponuje dvěma důležítými potenciály. Je schopna integrace dítěte s postiženími a může nabídnout velmi krásné a zdravé životní prostředí.

Historie jednotřídní MŠ sahá až do roku 1950, kdy byla zřízena v budově ZŠ Tisová. O 12 let později se osamostatnila a získala vlastní budovu. Koncem 80. let se rozšířila na dvoutřídní MŠ, ale s postupným úbytkem dětí se stala opět jednotřídní. Od školního roku 2003-2004 je organizačně součástí ZŠ s vlastními prostory.

MŠ Tisová je typická vesnická škola. Čelní část budovy je lemovaná dvěma rybníky. Budova je přízemní, kterou obklopuje dostatečně velká oplocená zahrada s příslušnými doplňky a plochami pro pobyt dětí. Zahrada je samostatně přístupná a skádá se ze dvou částí. První část je travnatá a zaujímá ji altán, kde je uschována trampolína, houpačky a hračky na pískoviště. Pozvolna přechází a navazuje pískoviště a průlezka. Na zahradě jsou nové herní prvky. Skluzavka, dvojhoupadlo, lanová dráha a tabule pro kresby dětí. Zahradu hlídá vodník, ryba a žábá z tisovských lip.

Druhá část zahrady je dlážděná, která je určena pro dětskou kresbu, dopravní výchovu nebo sprchování dětí.

V budově se nachází prostorná herna, sociální zařízení, které je umístěno hned vedle. Herna a třída tvoří jeden celek, rozdělený koženkovou stěnou. Šatna pro děti se nachází přímo za vstupní verandou. Jídelna s ložnicí je situována v druhé části budovy.

Pro rodiče

v této části bychom rádi uvedli všechny důležité informace, které se budou hodit před i po nástupu do naší MŠ, jak rodičům, tak i dětem. Můžete zde nalézt například seznam věcí, které by mělo Vaše dítě mít ve školce každý den po ruce.

Co dítě potřebuje

Co potřebuje dítě do mateřské školy:

  • vhodné oblečení do MŠ a na zahradu, pohodlné hrací kalhoty nebo sukně
  • náhradní oblečení včetně spodního prádla
  • při nepříznivém počasí vhodnou obuv a pláštěnku
  • bačkůrky
  • hygienické potřeby (kartáček na zuby, pastu, 1 balík toaletního papíru, 1 balení papírových kapesníků a 1 l tekutého mýdla)
  • pyžamo nebo noční košilku
  • plyšového kamaráda na lehátko

Ve vlastním zájmu všechny věci řádně označte.

Organizace dne

MŠ má vypracovaný, časově vymezený program dne, kde jsou vymezeny jednotlivé aktivity, průběh stravování, pobyt venku, odpočinek a další aktivity. Tento režim je přizpůsobivý, kreativní a flexibilní.

Po ranním příchodu se Vaše dítě může vybrat spontánní, zájmovou aktivitu následovanou řízenou činností pedagoga. Po dopolední svačině se děti věnují rozvíjení svých rozumových, citových a tělesných schopností. Za vhodného počasí probíhá procházka nebo pobyt na čerstvém vzduchu a oběd, před kterým se děti učí správné hygieně. Po obědě následuje odpočinek a spánek, popř. individuální péče o dítě se specifickými vzdělávacími potřebami. Odpolední čas děti věnují individuální činnosti a utvrzují se v nově nabytých znalostech a schopnostech. Tento čas je určen pro přebírání dětí zákonným zástupcem.

MŠ nabízí další aktivity mezi které patří, výuka hry na sopránovouo zobcovou flétnu, cvičení předškolních dětí v TJ Sokol Tisová, kroužek keramiky pod vedením lektorky a cvičení s GYMY OVER-Bally.

ŠVP MŠ Tisová nese název:"Poznáváme svět kolem nás"

Motto: "Jen si děti všimněte, co je krásy na světě"

který je pro rodiče připraven k nahlédnutí v MŠ

Kontakty

Poukd budete mít jakékoli dotazy k vedení, organizaci nebo podmínkám zápisu svých dětí, neváhejte a kontaktujte Nás.

Zaměstnanci MŠ Tisová

Vedoucí učitelka: Dagmar Straková

Učitelka: Ivana Krafferová

VŠJ: Hana Křížová

Kuchařka: Marie Eliášová

Uklízečka: Marie Morávková

Adresa MŠ Tisová

Tisová 128

Vysoké Mýto

56601

 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 465 420 309